Korekcja powiek dolnych i górnych to zabieg, który dedykowany jest dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy borykają się z problemami opadających powiek i nadmiaru skóry tuż pod oczami. Przez to wyglądają na zmęczonych, pozbawionych radości z życia, a do tego mają wiecznie smutny wyraz twarzy. Medycyna estetyczna korekcja powiek dolnych i górnych to stosunkowo prosty zabieg, który może przywrócić pewność siebie i pozwala na pozbycie się kompleksów związanych z wyglądem twarzy.
Kto może skorzystać z zabiegu?
Oczywiście o kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz medycyny estetycznej, jednak wskazaniem są opadające powieki i mocno pomarszczona skóra znajdująca się na ich powierzchni, a także nadmiar skóry zlokalizowany tuż pod dolną powieką. Zabieg jest również dedykowany dla osób, które chcą się pozbyć nieestetycznych worków tłuszczowych, które pogarszają wygląd okolic oczu. Kwalifikacja do zabiegu powinna zostać wykonana nie później niż minimum dzień przed plastyką i opiera się nie tylko na samym badaniu lekarskim, ale również na wywiadzie oraz przeprowadzeniu badań laboratoryjnych. Nie ma również przeciwwskazań wiekowych – zazwyczaj plastykę powiek dolnych i górnych wykonuje się u osób starszych, które potrzebują korekty z racji procesu starzenia się, ale pacjentami klinik estetycznych są także młode osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swoich powiek.
Jak wygląda zabieg korekcji powieki dolnej i górnej?
Obecnie medycyna estetyczna jest dziedziną na tyle rozwiniętą, że zabieg korekcji powiek dolnych i górnych nie wymaga specjalistycznych przygotowań i długotrwałej hospitalizacji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Korektę powiek górnych wykonuje się poprzez nacięcie w zmarszczce naturalnej i wycięciu nadmiaru skóry oraz mięśnia okrężnego oka. W plastyce powieki dolnej nacięcie wykonuje się poniżej brzegu rzęsowego i usuwa nadmiar skóry lub w razie potrzeby tzw. worki tłuszczowe. Oba zabiegi nie pozostawiają widocznych blizn, które ukryte są w naturalnej linii powiek, a rany zszywa się wyjątkowo cienką nicią. Efekty są długotrwałe – pozwalają optycznie na odmłodzenie wyglądu, gałka oczna zostaje odsłonięta, przez co pacjent wygląda znacznie młodziej i likwiduje się efekt wiecznie zmęczonej twarzy.
Zalecenia pooperacyjne
Zabieg korekcji powieki dolnej i górnej wcale nie powoduje konieczności hospitalizacji – pacjent powinien zostać po zabiegu przez około godzinę w klinice, następnie może udać się do domu. Pierwsze cztery tygodnie od zabiegu to czas wzmożonej obserwacji rany oraz jej gojenia, zalecane jest pozostanie w domu na zwolnieniu lekarskim i odpoczynek. Szwy usuwa się po około 7-10 dniach od zabiegu, nawet w gabinecie lekarza rodzinnego. Wskazania i konkretne zalecenia pooperacyjne każdy pacjent otrzymuje przy wypisie z kliniki, ponieważ mogą się one różnić w zależności od skali wykonywanego zabiegu czy wyników przeprowadzonych przed plastyka powiek badań laboratoryjnych.
Zachęcamy także do przesłuchania audycji radiowej, w której nasz doktor Med. Agnieszka Jaszczuk-Maciejewska wypowiada się na temat zabiegu korekcji powiek.