Wszyscy uwielbiamy o siebie dbać i coraz częściej sięgamy po zdobycze nowoczesnej medycyny estetycznej. Dzięki różnego rodzaju zabiegom możemy odmłodzić swój wygląd i odjąć sobie kilka, a niekiedy nawet kilkanaście lat. Są też kuracje takie jak plastyka powiek, które oprócz walorów estetycznych mają także działanie zdrowotne.
Już po przekroczeniu 30 roku życia na twarzy widać pierwsze oznaki upływającego czasu. Pojawiają się drobne zmarszczki mimiczne, które najszybciej widoczne są w okolicach oczu, gdzie skóra jest najcięższa i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych i przez to narażona na wysuszenie. Zmienia się też owal twarzy, co również niekorzystnie odbija się na naszym wyglądzie. Takie pozornie drobne defekty, jak opadające kąciki ust czy oczu z biegiem czasu coraz bardziej się uwydatniają i powodują, że twarz wydaje się zmęczona i smutna. Dlatego też warto zastanowić się nad zabiegami poprawiającymi wygląd owalu twarzy, podbródka czy ust, a w przypadku opadających powiek i problemów z widzeniem – także plastyki powiek.
Plastyka powiek – dlaczego warto?
Najczęstsze zabiegi plastyczne związane z powiekami, jakie można wykonać w Klinice Medycyny Estetycznej Vizago to usuwanie tak zwanych worków pod oczami. Ich powstawanie może być związane na przykład z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w tej części twarzy, której przybywa z wiekiem, ale bywa też, że problem dotyczy osób młodych, u których pojawia się on w związku z wadami i defektami anatomicznymi.
Poza plastyką powiek dolnych w gabinecie można skorzystać również z plastyki powiek górnych, polegającej na usunięciu zbyt luźnej i opadającej na oko skóry. Ten rodzaj zabiegu ma już znaczenie nie tylko estetyczne, ale także praktyczne i zdrowotne. Nadmiar skóry w tym miejscu może bowiem powodować ograniczenie pola widzenia i prowadzić do dalszych problemów ze wzrokiem.
Zabieg plastyki powiek jest więc doskonałym przykładem na to, że medycyna estetyczna nie jest tylko zwykłą fanaberią mającą na celu poprawienie urody, ale niejednokrotnie ma także na celu pomoc pacjentowi w poprawieniu stanu jego zdrowia bądź też niedopuszczeniu do jego pogorszenia.